Inicio Curiosidades 13 znaków, które pokazują, że jesteś sprytniejszy niż przeciętny

13 znaków, które pokazują, że jesteś sprytniejszy niż przeciętny

Natalie Portman

Natalia Portman jest absolwentką Harvardu i mówi w sześciu językach Jason Merritt / Getty Images

Jak się dowiedzieć, czy ktoś jest inteligentny?

Bez przeprowadzania testu inteligencji na miejscu, istnieją pewne wskazówki, których możesz użyć do zmierzenia inteligencji innej osoby.

Przekazaliśmy dziesiątki lat dowodów naukowych, aby podkreślić 13 niesamowitych znaków wskazujących na inteligencję.

Należy pamiętać, że «inteligencja» jest środkiem, który otwarcie krytykuje testy, które umożliwiają umieszczenie pewnych grup społecznych w gorszej sytuacji i minimalizowanie znaczenia kreatywności. Psycholodzy stale poszukują nowych sposobów mierzenia zdolności poznawczych, więc te objawy zawsze ewoluują.

Otrzymałeś lekcje muzyki

Mała dziewczynka gra na pianinie

Różne badania wskazują, że muzyka pomaga umysłom dzieci rozwijać się na kilka sposobów:

Badanie z 2011 r. Wykazało, że wyniki testu werbalnego wywiadu, że dzieci w wieku od 4 do 6 lat zostały poddane zwiększeniu po miesiącu otrzymywania lekcji muzyki

W innym badaniu przeprowadzonym przez Glenna Schellenberga w 2004 roku stwierdzono, że sześciolatki, które przez dziewięć miesięcy uczęszczały na lekcje gry na fortepianie i śpiewu, odnotowały znaczny wzrost ilorazu inteligencji w porównaniu do osób, które nie wydały żadnej interpretacji.

Tymczasem kolejne badanie Schellenberga z 2013 roku sugeruje, że najbardziej udane dzieci to te, które otrzymują lekcje muzyki . Innymi słowy, w świecie realnym zajęcia muzyczne mogą służyć zwiększeniu umiejętności, które już posiadasz.

Jesteś starszym bratem

Dzieci

Starsze rodzeństwo jest zazwyczaj mądrzejsze, ale nie z powodu genetyki, jak pokazują badania.

Norweskie epidemiolodzy rejestry wojskowe wykorzystywane do analizy kolejności urodzenia, stanu zdrowia i IQ prawie 250 tysięcy mężczyzn urodzonych w latach 1967 i 1976. Wyniki pokazały, że średnio, pierworodni zdobył IQ 103 w porównaniu z 100 osób Urodziły się później i 99 z tych, którzy przybyli na trzecie miejsce.

New York Times stwierdza: „Wyniki badania opublikowanego w czerwcu 2017 roku pokazują, że starsze dzieci mają małą ale znaczącą przewagę pod względem IQ, o trzy punkty na braciszka a także pokazuje, że różnica nie przyjść. biologicznych, ale psychologiczne i interakcji między czynnikami nadrzędnymi i podrzędnymi.

Z tych i innych powodów pierworodni są zwykle bardziej skuteczni ( ale nie tak skuteczni ) niż ich bracia.

Jesteś chudy

Natalie Portman

W badaniu przeprowadzonym w 2006 r. Naukowcy poddawali 2200 dorosłych częstym badaniom wywiadowczym przez pięć lat. Odkryli, że im więcej nadwagi, tym mniej zdolności poznawczych.

W innym badaniu z tych samych stanach roku, że dzieci w wieku 11 lat nie pogorszy się w słowne i nie – werbalnej testu były bardziej narażone na otyłość w 40. Autorzy twierdzą, że inteligentne dzieci mogą uzyskać lepsze możliwości, lepiej i lepiej płatnych miejsc pracy a zatem być w lepszej pozycji, aby dbać o swoje zdrowie.

Tymczasem w innych nowszych badaniach stwierdzono, że wśród dzieci w wieku przedszkolnym niższe IQ wiąże się z wyższym indeksem tkanki tłuszczowej. Komentują, że czynniki środowiskowe mają coś wspólnego, ponieważ na związek między IGC i CI wpływa stan społeczno-ekonomiczny.

Masz kota

 

Cat

W 2014 roku badania przeprowadzone wśród studentów wykazały, że te, które określono jako miłośników psów są bardziej ekstrawertycznym niż miłośników kotów, stosownie do testów , do których zostały one poddane.

Ale zgadnij: ci, którzy kochają koty, okazali się mieć więcej zdolności poznawczych .

Otrzymałeś karmienie piersią

Kobieta karmi piersią swojego syna

Dzieci karmione piersią mogą być mądrzejsze, jak sugerują badania z 2007 roku .

W dwóch badaniach naukowcy przeanalizowali ponad 3 0900 dzieci z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Dzieci, które otrzymywały mleko matki od matki otrzymały prawie siedem dodatkowych punktów w teście inteligencji, ale tylko wtedy, gdy miały określoną wersję genu FADS2 (ta wersja genu była również obecna wśród dzieci, które nie otrzymały karmienia piersią). ).

Ustalenie związku między FADS2, karmieniem piersią i IC wymaga więcej badań, jak zauważyli badacze w opublikowanym artykule .

Zażyłeś jakiś lek

Kobieta palenia

W analizie obejmującej 6000 osób w Wielkiej Brytanii naukowcy odkryli w 2012 r. Związek między wyższym IQ w dzieciństwie a używaniem narkotyków w wieku dorosłym.

«W naszej dużej próbie populacji, wyższy poziom IC w wieku 11 lat jest związany z używaniem narkotyków 31 lat później», piszą badacze James W. White, Chatharine R. Gale i David Batty.

Stwierdzają, że «w przeciwieństwie do badań, które łączą wyższe IQ w dzieciństwie i późniejszym zdrowiu», ich odkrycia sugerują, że «wysoki IQ w tych epokach może powodować większe zagrożenie dla zdrowia jako osoby dorosłe».

Jesteś leworęczny

Podpisywanie książek

Bycie leworęcznym wiązało się z działalnością przestępczą , chociaż śledczy wciąż próbują sprawdzić, czy wśród przestępców jest naprawdę więcej lewicowców .

Nowsze badania wiążą ten fakt, że jest się leworęcznym, z «rozbieżnym myśleniem», formą kreatywności, która pomaga ci mieć nowe pomysły, przynajmniej wśród mężczyzn.

W analizie przeprowadzonej w 1995 r. Reporterka z New Yorker, Maria Konnikova, napisała:

«Kiedy w grupie mężczyzn jest więcej lewaków, wyniki były lepsze w rozbieżnym teście myślenia.

Lewicy byli bardziej pomysłowi, łącząc dwa przedmioty w nowy sposób, tworząc trzeci, na przykład za pomocą kija i puszki, by stworzyć dom dla ptaków.

Jesteś wysoki

Koncert

Badanie Uniwersytetu w Princeton z 2008 r. Dowodzi, że wysokie osoby mają więcej ilorazu inteligencji, gdy były dziećmi i zarabiają więcej jako dorośli.

Naukowcy piszą : «Bądź wcześnie, jak w wieku 3 lat, zanim szkoła zacznie grać, wyższe dzieci są już lepiej przygotowane do testów zdolności poznawczych».

Zwykle pijesz alkohol

Młoda kobieta pije alkohol
Lucy Nicholson / Reuters

Psycholog ewolucyjny Satoshi Kanazaha i jego koledzy odkryli, że wśród Brytyjczyków i Amerykanów dorośli, którzy mieli więcej IQ jako dzieci lub jako młodzi ludzie, piją więcej alkoholu.

W kwestiach politycznych jesteś liberalny

Barack Obama

Kanazawa przeprowadził również kolejne przełomowe badanie . W tym przypadku oznacza to, że im bardziej jesteś po lewej stronie w spektrum politycznym, tym mądrzejszy jesteś.

Wśród tysięcy dorosłych Amerykanów ci, którzy mieli najlepsze CI jako dzieci, okazali się liberalni w sprawach politycznych.

Wcześnie nauczyłeś się czytać

Dziecko

Ponad 2000 par bliźniąt brytyjskich było częścią śledztwa w 2012 roku . Wynik: członek pary, która wcześniej nauczyła się czytać, ma więcej CI.

Autorzy badania sugerują, że czytanie tego już wkrótce zwiększa umiejętności werbalne i niewerbalne (takie jak umiejętność rozumowania).

Bardzo się martwisz

 

Martwi się człowiek

Coraz więcej badań wskazuje, że osoby z lękiem mogą być mądrzejsze od pozostałych z kilku powodów.

W niedawnym badaniu na przykład 126 studentów uniwersytetu poproszono o wypełnienie kwestionariuszy, aby wyjaśnić, jak często czują się zaniepokojeni. Także o tym, jak często myślą o sytuacjach, które im przeszkadzają.

Wyniki pokazują, że ludzie, którzy dbają najbardziej, uzyskują lepszy wynik testu werbalnego, podczas gdy ludzie, którzy nie przejmują się zbytnio, lepiej radzą sobie z inteligencją niewerbalną.

Jesteś zabawny

Kobiety jedzące i śmiejące się

400 studentów przeszło testy, aby zmierzyć ich zdolność do wykonywania abstrakcyjnego rozumowania, a także ich werbalną inteligencję.

Następnie poproszono ich o dodanie tekstu do kilku kreskówek z Nowego Jorku, a wynik został oceniony przez niezależne jury.

Zgodnie z oczekiwaniami najmądrzejsi gracze byli także najbardziej zabawni.